Cienie na scenie
Teatr cieni to wyjątkowa, pochodząca z tradycji azjatyckich, forma łącząca grę światła, lalkarstwo i teatr plastyczny. W Polsce korzystają z niej Teatr Figur Kraków i Teatr Łątek z Supraśla. Technikę tę wykorzystamy podczas naszych półkolonii – dzieci wykonają własnoręcznie postacie i elementy scenografii, stworzą muzykę na żywo. W pracy z grupą postawimy na zabawę, współodpowiedzialność, improwizację oraz łączenie różnych środków wyrazu.
Motywem przewodnim warsztatów będzie znane przysłowie „Strach ma wielkie oczy”. Będzie to punkt wyjścia do rozmów o emocjach i odwadze — tematów bliskich każdemu dziecku. Warsztaty będą prowadzone z uwzględnieniem zróżnicowanego poziomu umiejętności osób uczestniczących. Dzieci zaangażują się w każdy etap tworzenia widowiska zgodnie ze swoimi zainteresowaniami: teatralnymi, muzycznymi, plastycznymi, tanecznymi czy technicznymi.
fot. Michał Zajko
30 czerwca–13 lipca 2025
Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy
ul. Wodna 20/4, Kobylnica
13 lipca 2025 | godz.12.00
Sala teatralna Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy
ul. Wodna 20/4, Kobylnica
Dorota Gelecińska
533 300 674
kultura(at)kobylnica.pl
25 osób 8-12 lat

Polonista, reżyser teatralny, absolwent Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Autor scenariuszy teatralnych. Aktor w spektaklach takich jak: „dysONANs”, „Jakże ja się uspokoję”, „Na pograniczu dwóch światów. Dybbuk”. Instruktor prowadzący teatralne grupy dziecięce, z którymi wystawiał nagradzane spektakle: „Kim są dorośli?”, „Clownada”. Instruktor prowadzący teatralne grupy dorosłych, w tym Teatr Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którym wystawił m.in spektakle.: „Wizyta starszej pani”, „Pawilon II”, czy „Wizażanki”. Artysta multimedialny, autor wielu multimedialnych instalacji i rzeźb w przestrzeni Słupska.

Absolwentka Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Nauczycielka muzyki. Filozofka i animatorka kultury. Gra na instrumentach dawnych i niekonwencjonalnych (z całej Polski oraz ze świata – m.in. didgeridoo, udu, tank drum, żalejka). Multiinstrumentalistka etniczna. Kolekcjonerka rzadkich instrumentów i kompozytorka, m.in. muzyki do spektaklu „Nie ma się po co śpieszyć”. Autorka muzycznego programu edukacyjnego „Sprężyna”. Pracuje z dziećmi w spektrum autyzmu. Realizatorka warsztatów w ramach „Ulicznego Dziwowiska” i „Pod gołym niebem”.

Choreografka, tancerka i reżyserka teatralna – od ponad dwóch dekad aktywnie działa w środowisku tańca współczesnego. Jest założycielką i liderką Teatru Tańca Enza, który prezentuje spektakle w całej Polsce. Prowadzi Szkołę Tańca, w której uczą się osoby w wieku 3-50 lat. Współzałożycielka pierwszego prywatnego teatru w Słupsku – Teatr Enza. Jest organizatorką i współautorką festiwali tańca „Sfera Ruchu” i „Sfera Ruchu Junior”. Jej działalność artystyczna obejmuje również współpracę ze środowiskiem muzycznym (m.in. spektakle „Maanam Barokowo”, „Velociped”). Jest autorką kilkudziesięciu spektakli tanecznych dla dzieci i dorosłych. Laureatka wielu nagród ogólnopolskich.

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku komunikacja wizualna. Kierowniczka do spraw projektów kulturalnych w Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, jest związana z tą instytucją od 2011 roku. Opiekunka zespołów muzycznych działających przy CKiP. Sprawuje nadzór nad kadrą prowadzącą zajęcia artystyczne. Angażuje się w przygotowania i realizację masowych wydarzeń plenerowych. Odpowiedzialna za organizację imprez okolicznościowych, regionalnych oraz obchodów świąt państwowych. Koordynatorka i reżyserka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Uczestniczy w wielu wydarzeniach kultywujących tradycje ludowe. Miłośniczka starej porcelany i sielskich ogrodów.
